Suwalskie Wieści


1 - sierpnia 2003 r. Suwałki - Żary.

PRZYSTANEK WOODSTOCK

Wybrałam się do Żar, by relacjonować dla Radia 5, to co dzieje się na WOODSTOCKU, a działo się dużo. Na imprezę zjechało prawie czterysta tysięcy osób. Widok tak dużej grupy osób zrobił na mnie wielkie wrażenie, wręcz strach. Ale atmosfera jaka panowała podczas koncertów i imprez towarzyszącym udzielała mi się, więc czułam się wspaniale.

Jurek Owsiak otworzył imprezę wspólnie z byłym zawiadowcą PKP z Żar Romanem Polańskim. Stałam podczas otwarcia na scenie ważącej 100 ton, o pow. ponad 400 m kw. wysokiej na 20 i szerokiej na 60 metrów, setki reflektorów, mikrofonów i osprzętu niezbędnego do przeprowadzenia koncertu. I słyszałam jak 400 tysięcy gardeł wspólnie z Jurkiem śpiewa  Glory, Glory Alleluja  - coś niesamowitego.

Tu na tej scenie (była jeszcze scen mała tzw. "Folkowa") zagrały potęgi muzyki rockowej (Mafia), ciężkiej muzyki metal SWETT NOISE, bluesa (Pabieda) Rocka (NONCONRETO), FLORYDA, PIZZA ŁOMOT i wielu i innych.

Największe wrażenie zrobił na mnie zespół VADER, znawcy uważają, że jest to jeden z najlepszych death metalowych zespołów w Europie, z powodzenie koncertuje w USA, Japonii, Kanadzie. Furorę zrobił także SWET NOISE (rok temu Sweet Noise - Glaca, widząc oszalały i tak potężny tłum, dał nura ze sceny) bawili publikę do tzw. porażenia.

Najlepiej jak zobaczycie relacje telewizyjne, bo atmosfery z Woodstock nikt nie przeniesie na papier. Już od 13 września w kinach prezentowany będzie okrzyczany jako najgłośniejszy polski film "PRZYSTANEK WOOSTOCK", warto zobaczyć.

Tyle koncertów w jednym miejscu i dla takiego audytorium to przeżycie niecodzienne. Posiadałam legitymację umożliwiającą dotarcie do każdego zakamarka więc wykorzystałam ją i zrobiłam masę fotografii, a plonem będzie wystawa fotograficzna pt. KADRY z WOODSTOCK, na którą już zapraszam.

Niebawem dowiecie się o terminie i miejscu wystawy. Dla ciekawskich podam kilka informacji statystycznych. Na przystanku funkcjonowało:

Oto kilka zdjęć z Przystnku


Kasia Pieklik

Powrót - inne wieści