Suwalskie Wieści

Suwałki, 7 kwietnia 2001 r.

DEGRADACJA WIGIER CORAZ BLIŻEJ

Suwalscy piłkarze przed własną publicznością podejmowali rezerwy ORLENU Płock.
W drużynie gości wystąpił wychowanek Wigier bramkarz - Andrzej Szyszko. Mecz miał dostarczyć naszej drużynie trzy punkty i przedłużyć marzenia o pozostaniu w III lidze. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Zdobyliśmy tylko jeden punkt, remisując 1:1. Bramkę w 12 minucie dla Wigier zdobył Sławomir Świstek.

Michał Jędrzejak w 35 minucie strzałem z bliskiej odległości zmusił Abroziewicza do wyciągnięcia piłki z siatki. Zawodnicy jednej jak i drugiej drużyny stworzyli kilka sytuacji bramkowych. Więcej jednak sytuacji było pod bramką suwalską. Kontrataki piłkarzy z Płocka były groźne, a dobrze usposobiony tego dnia suwalski bramkarz uratował naszą drużynę od porażki. Bardzo słabo zagrali Samuel Tomar i Darek Czykier - zawodnicy na których liczyli działacze, trener i kibice.

Ci zawodnicy mieli być "lekarstwem" na utrzymanie drużyny w III lidze. Widmo IV ligi przed suwalskimi piłkarzami jest widoczne a szkoda, że w Suwałkach zabraknie meczy z renomowanymi drużynami. Najbliższy mecz Wigry rozegrają w Białymstoku z Jagiellonią.

"Jesteśmy po tym meczu jedną nogą w czwartej lidze" -powiedział Radiu 5 trener Wigier Stefan Liszewski.

Najbliższy mecz Wigry rozegrają w Białymstoku z Jagiellonią.