Suwalskie Wieści

CZY WIGRY BĘDĄ GRAĆ W III LIDZE ?


      Do ostatniego (704 meczu w III lidze) spotkania z Kaszubią Kościerzyna przystąpili pełni niewiadomej. By utrzymać się w III lidze w której granie nieprzerwanie od 25 lat musieli wygrać ten mecz. Byśmy grali dalej w III lidze swoje mecze muszą przegrać Granica Kętrzyn, gra na własnym stadionie z Arką Gdynia, Zatoka Braniewo podejmuje u siebie zdegradowaną Pogoń Lębork, korzystnie dla Wigier by mecz wygrali zawodnicy z Lęborka - jest to małoprawdopodobne. Przed nami w tabeli jest jeszcze Pomezania Malbork, która wyjeżdża na trudny pojedynek do Warszawy z Okęciem.

Sobota 18 czerwca 2000r.

      Mecz w Suwałkach toczył się pod dyktando suwalczan. Bramka strzelona w drugiej połowie meczu przez Daniela Omilianowicza sprawiła, że jest cień "nadzieji" - jesteśmy w strefie spadkowej, ale czy Wigry dalej będą grać w III lidze okaże się w najbliższą środę. Jak to w polskim sporcie bywa o wszystkim zadecydują panowie za biurkiem w Warszawie.
      Do dnia dzisiejszego brak jasnych decyzji dotyczących zreformowania okręgów piłkarskich. Nie wiadomo ile będzie grało zespołów w nowej formie rozgrywek. Czy będziemy jeszcze grać baraże z Łódzkimi drużynami - same znaki zapytania.
      A wszystko pokrzyżowała Zatoka Braniewo, wygrała z Pogonią Lębork.
      Pozostałe drużyny zgodnie z naszymi oddały punkty wyżej notowanym rywalom. Pomezania przegrała z Okęciem 2:0, Granica Kętrzyn zremisowała z Arką Gdynia.
      W tabeli jesteśmy przed TKP Toruń, Pogonią Lębork, Pomezanią Malbork i Granicą Kętrzyn.
      Ile drużyn spadnie z trzeciej ligi okaże się dopiero wtedy ile drużyn z naszego makro-regionu spadnie z drugiej ligi.
      Jednym słowem wielki "zamęt", czekamy na decyzje z Warszawy. Szkoda by po tak długiej historii występów suwalska drużyna grała na lokalnym "podwórku".


Bogdan PieklikPowrót - inne wieści