Suwalskie Wieści

W WALCE O PUCHAR POLSKI

9 sierpnia WIGRY - JAZIORAK Iława

W 1/64 Pucharu Polski suwalscy piłkarze spotkali się ze spadkowieczem z drugirj ligi Jeziorakiem Iława. Dokładnie rok temu Wigry wyelimonowały Jezioraka w rzutach karnych. W tym roku iławianie zrewanżowali się.

Podczas gry regulaminowej wynik był remisowy w 71 minucie bramkę dla Jezioraka strzelił Chodowicz, zaś dla Wigier w 84 minucie Wojnowski. W dogrywce żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki.

O wszystkim miały zadecydować rzuty karne.

Makowski z Jezioraka strzelił silnie, zmylił bramkarza i 1:0 dla iławian.
Pierwszy z zawodników Wigier strzelał Bartosiak. Strzał okazał się za słaby, bez problemu piłkę złapał bramkarz. Zawada - zawodnik z Iławy podniósł wynik do 2:0.
Wyszyński z Wigier popełnił ten sam błąd co jego kolega Bartosiak.
Wincel pewnie wbił futbolówkę do siatki i 3:0 dla Jezioraka.
Honor Wigier obronił Wojnowski pewnie strzelając honorową bramkę 3:1
Gruszczyński strzelił i 4:1 dla Jezioraka Iława.

Koniezc marzeń i grze w "pucharach" i przyjeździe do Suwałk jednej z drużym ekstraklasy.

Bogdan Pieklik
* NASTĘPNY MECZ (12 sierpnia godz. 16.00, stadion przy ul. Zarzecze w Suwałkach) w ramach rozgrywek o mistrzostwo III ligi Wigry zagrają z bardzo silną drużyną Unią Skierniewice. Drużyna w poprzednich rozgrywkach zajęła drugie miejsce. Wzmocniona zawodnikami ŁKS Ptak będzie prawdopodobnie walczyć o drugą ligę.