Suwalskie Wieści


Suwałki, 10 sierpnia 2005 r.

Wichura w SuwałkachPomimo trwającej od ponad dwudziestu godzin wichury w Suwałkach nie ma dużych zniszczeń.

Prezydent Suwałk poprosił wszystkie służby miejskie o sprawdzenie sytuacji na terenie miasta i usunięcie wszelkich utrudnień w ruchu drogowym oraz zniszczeń, które spowodowała wichura.

Przez całą noc dyżurowali pracownicy Zakładu Usług Komunalnych, którzy na bieżąco starali się usuwać gałęzie z dróg i chodników, tak aby zapewnić przejezdność ulic i drożność chodników. Od wczesnego rana pracownicy ZUK usuwają gałęzie i powalone wichurą drzewo w parku Konstytucji 3 Maja. Usuwane jest też nadwyrężone wichurą drzewo przy ulicy Wojska Polskiego. Służby drogowe przystępują do naprawy zniszczonych znaków drogowych. Rano Włodzimierz Marczewski, zastępca prezydenta Suwałk spotka się z komendantem Straży Pożarnej i przedstawicielem starostwa by ocenić zniszczenia jakie spowodowała wichura.

Józef Gajewski, prezydent Suwałk dziękuje wszystkim pracownikom służb i firm komunalnych pracującym przy usuwaniu szkód wyrządzonych przez wichurę.

Synoptycy zapowiadają, że wichura na Suwalszczyźnie osłabnie w środę po południu.mb rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach


Powrót - inne wieści