Suwalskie Wieści


Suwałki, 13 maja 2005 r.

Uczelnia w przyszłościW mediach pojawiły się informacje jakoby już zapadła decyzja o utworzeniu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Stwierdzam jednoznacznie: takiej decyzji nie ma. Droga do jej podjęcia jeszcze daleka. Taką decyzję może podjąć tylko Rada Ministrów.

Dotąd Państwowa Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała dwa wnioski Marszałka Województwa Podlaskiego. Komisja wydała pozytywne opinie, które nadają uprawnienia do prowadzenia kierunków: finanse i bankowość oraz rolnictwo (specjalność: agronomia i agrobiznes). Te opinie są niezbędne do podjęcia decyzji o utworzenia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej ale o niczym nie przesądzają. Państwowa Komisja Akredytacyjna zakończyła już prace nad wnioskami zgłoszonymi przez Marszałka Województwa Podlaskiego.

Jeżeli polski rząd podejmie decyzje o utworzeniu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach nauczać będą profesorowie z uczelni białostockich, UW-M w Olsztynie, AR w Lublinie oraz SGH w Warszawie.mb rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach


Powrót - inne wieści