Suwalskie Wieści


Suwałki, 1 kwietnia 2005 r. (aktualizacja - 12 kwietnia)

Targowe SuwałkiNagrody Wojewody podlaskiego i Prezydenta Miasta Suwałk otrzymają firmy prezentujące swoją ofertę na I Suwalskich Targach Drzewnych i Meblowych, które rozpoczną się 8. kwietnia 2005 (aktualizacja - 15. kwietnia 2005) roku w Suwałkach w hali OSiR. Kapituła przyzna nagrody za "Hit Targowy" i "Najatrakcyjniejsze stoisko".

W Suwałkach zaprezentuje się siedemnaście suwalskich firm branży meblarskiej, producenci stolarki budowlanej i akcesoriów meblowych oraz przedstawiciele tej branży z litewskiego Alytusa. W targach uczestniczyć będzie między innymi spółki Malow i Litpol - czołowi producenci mebli metalowych w Polsce. Od kilku lat obie firmy zajmują stałe miejsce na liście 100 największych polskich eksporterów wyrobów do krajów europejskich. Poza granice naszego kraju trafia ponad połowa ich produkcji. Swoją ofertę zaprezentuje również Fabryka Mebli FORTE. Firma eksportuje wyroby do ponad 30 krajów świata. Na targach nie zabraknie też mebli z PP-U-H "Meblet", które otrzymało wiele nagród na międzynarodowych targach m. in. w Kownie, Białymstoku i Suwałkach.

To tylko niektórzy wystawcy, których ofertę suwalczanie i gości targowi będą mogli obejrzeć 8 i 9 kwietnia (aktualizacja - 15 i 16 kwietnia). Patronat nad targami objęli: Marszałek Województwa Podlaskiego, Ministerstwo Gospodarki i Pracy, Wojewoda Podlaski i Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan.(aktualizacja Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, Radio 5, "Gazeta Współczesna".)

Organizacja targów kosztować będzie 35 525 euro z czego 28 243 euro pochodzić będzie z Programu Współpracy Przygranicznej PHARE w regionie Morza Bałtyckiego, 4263 euro dołoży Suwalskie Stowarzyszenie Pracodawców a 3019 euro budżet miejski.mb rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach


Powrót - inne wieści