Suwalskie Wieści


Suwałki, 18 marca 2005 r.

I Suwalskie Targi Drzewne i MeblowePo czteroletniej przerwie Suwałki wracają na mapę miast targowych. 8 - 9 kwietnia 2005 roku w Suwałkach odbędą się I Suwalskie Targi Drzewne i Meblowe. Targi rozpoczną się 08.04.2005 o godzinie 11 w dużej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Swoją ofertę zaprezentuje tam 15 firm polskich i dziesięć litewskich. Będą to firmy meblarskie, producenci stolarki budowlanej i akcesorii meblowych.

- Suwałki to swoista "dolina meblowa". Działa tutaj około 40 firm w branży drzewno - meblowej zarówno w produkcji, usługach jak i w handlu. Ta wystawa to ogromna promocja miasta i naszego regionu. Chcemy pokazać, że Suwałki to prawdziwe zagłębie przemysłu drzewnego i meblarskiego - powiedział Włodzimierz Marczewski, zastępca prezydenta Suwałk.

Targom towarzyszyć będzie seminarium dotyczące branży drzewnej i meblowej, na którym omówione będą między innymi: nowe technologie w produkcji meblarskiej w krajach Unii Europejskiej oraz prognoza rozwoju produktów drzewnych.

Całkowity koszt targów - 35 525 euro, z czego 28 243 euro pochodzi z Programu Współpracy Przygranicznej Phare w Regionie Morza Bałtyckiego - edycja 2002 a reszta pochodzi z Suwalskiego Stowarzyszenia Pracodawców - 4 263 euro i Urzędu Miejskiego - 3 019 euro.

Patronat nad targami objęli: Marszałek Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski i Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan.mb (UM Suwałki)


Powrót - inne wieści