Suwalskie Wieści


Suwałki, 8 lipca 2005 r.

Suwalska uczelnia w Dzienniku UstawW Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie utworzenia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

Rozporządzenie RM ukazało się w Dzienniku Ustaw nr 116 pod poz. 967. W rozporządzeniu zapisano, że z dniem 15 lipca 2005 roku tworzy się państwową wyższą szkołę zawodową pod nazwą Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach. Jej siedzibą będą Suwałki. Ogólnym kierunkiem działalności uczelni jest prowadzenie kształcenia w zakresie nauk ekonomicznych i rolniczych. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 15 lipca 2005.

Już ponad czterysta osób zadeklarowało zamiar studiowania w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. Na razie nie można jeszcze składać podań na suwalską uczelnie bo nie został ogłoszony nabór. Nabór zostanie ogłoszony po 15 lipca, gdy wejdzie w życie rozporządzenie Rady Ministrów. Kształcenie w PWSZ w Suwałkach rozpocznie się 1 października 2005 roku na kierunkach:

Informacje o studiach na nowej publicznej uczelni można uzyskać w Suwałkach przy ulicy Noniewicza 10 pokój 201 w godzinach od dziewiątej do trzynastej od poniedziałku do piątku oraz pod numerami telefonów w Suwałkach: 562-84-29 lub 562-83-00 wew. 201.mb rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach


Powrót - inne wieści