Suwalskie Wieści

Suwałki, 26 lipca 2005 r.

Sukces suwalskich żeglarzy

Sukces żeglarzy klubu UKŻ Grot Suwałki na żeglarskich mistrzostwach świata w hiszpańskim Sanxenxo.

Suwalska załoga Damian Rzepkowski - Mateusz Anuszkiewicz w klasie Cadet zajęła szóste miejsce. Suwalczanie zgromadzili 74 pkt, a w poszczególnych biegach zaliczanych do klasyfikacji zajęli miejsca: 6,9, 8, 8, 13, 3, 5, 22. Odrzucono ich wyniki z dwóch ostatnich biegach, w których wypadli najsłabiej. To największy sukces suwalskich żeglarzy. Przed rokiem na mistrzostwach Europy wywalczyli dwunaste miejsce. Ich trenerem jest Marcin Makal.

W mistrzostwach świata w Hiszpanii startowało 6 polskich załóg. Suwalczanie wypadli zdecydowanie najlepiej. Pozostali Polacy zajęli: 15,31,32, 33, 64 miejsce. Mistrzami świata zostali żeglarze z Wielkiej Brytanii - James Rusden - Erin Clark, którzy wyprzedzili swoich rodaków załogę Stephen Videlo - Aaron Woolf i argetyńską załogę Victoria Travascio - Maria Eugenia Jasson Hardie. W mistrzostwach rywalizowało 69 załóg.