Suwalskie Wieści


Suwałki, 26 lipca 2005 r.

Suwałki w dwudziestceSuwałki znalazły się w czołowej dwudziestce najlepiej zarządzanych w Polsce miast na prawach powiatu.

Suwałki zajęły osiemnaste miejsce w rankingu samorządów "Rzeczpospolitej" 2005 w kategorii miasta na prawach powiatu. Pozycję Suwałk bardzo zaniżył brak punktów za brak certyfikatu ISO. Trwa już procedura wprowadzania norm ISO w Urzędzie Miejskim w Suwałkach. Gdyby doliczono punkty za wprowadzana normę ISO to Suwałki awansowałyby do czołowej dziesiątki.

Suwałki okazały się najlepsze w kraju wśród miast na prawach powiatu jeżeli chodzi o pozyskiwanie środków unijnych na 1 mieszkańca. Wysoko też oceniono suwalską dynamikę wydatków na transport oraz dynamikę wydatków na ochronę środowiska.

W kategorii samorządów - miast na prawach powiatu w rankingu "Rzeczpospolitej" najwyżej oceniono: Poznań, Rybnik, Kraków i Łomżę (to obok Suwałk jedyne miasto na prawach powiatu, które znalazło się w czołowej dwudziestce tego rankingu).

Przewodniczącym kapituły Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" jest eurodeputowany, były premier Jerzy Buzek.mb rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach


Powrót - inne wieści