Suwalskie Wieści


Suwałki, 30 maja 2005 r.

Suwałki drugie w PolsceSuwałki zajęły drugie miejsce w najnowszym ogólnokrajowym rankingu "Wspólnoty - pisma samorządu terytorialnego" w klasyfikacji miast na prawach powiatu mających najniższe wydatki bieżące na administrację w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W Suwałkach w 2003 roku ( ranking obejmuje dane za ten rok) wydano na administrację 106 złotych 21 groszy w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W tym rankingu pierwsze miejsce zajął Sosnowiec, a za Suwałkami ( z wyższymi wydatkami na administrację) uplasowały się: Radom, Rybnik, Grudziądz, Elbląg, Zamość. Z podlaskiego dziesiąta lokatę zajęła Łomża.

Suwałki już od kilku lat należą do najtańszych w kraju urzędów jeżeli chodzi o wydatki na administrację. W ubiegłym roku w podobnym rankingu "Wspólnoty" Suwałki uplasowały się na trzecim miejscu w kraju w swojej kategorii.

W tegorocznym budżecie miasta Suwałk zaplanowano wydać 9 254 850 złotych na administrację publiczną przy wydatkach ogólnych budżetu miasta wynoszących 199 797 755 złotych. Wśród wydatków na administrację publiczną najwięcej zostanie przeznaczonych na wynagrodzenia, składki na ubezpieczenia społeczne, zakup materiałów i wyposażenia, zakup usług pozostałych. Wydatki budżetowe na utrzymanie Rady Miejskiej w tym roku wynoszą 290 000 złotych.mb rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach


Powrót - inne wieści