Suwalskie Wieści


Suwałki, 22 kwietnia 2005 r.

"Matko sprawdź krew swojemu dziecku""Matko sprawdź krew swojemu dziecku" to akcja profilaktycznych badań uczniów ostatnich klas suwalskich gimnazjów w kierunku wykrywalności chorób krwi. W tym roku po raz drugi będzie przeprowadzona w Suwałkach. Zakończył się już konkurs ofert na przeprowadzenie tej akcji ogłoszony przez Prezydenta Suwałk. W tym roku badania krwi gimnazjalistów w Suwałkach przeprowadzi NZOZ Laboratorium "Analityk" s.c.

Przed rozpoczęciem badań krwi NZOZ "Analityk" s.c. zbierze oświadczenia od rodziców wyrażające zgodę na to bezpłatne badanie. Dopiero po zebraniu tych oświadczeń rozpoczną się badania krwi. W tym roku zostanie przebadanych około 1200 suwalskich gimnazjalistów. Koszt badania dla jednego ucznia tak jak w roku ubiegłym wynosi 6 zł i zostanie pokryty ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

W ubiegłym roku badaniom w kierunku wykrywania chorób krwi poddano 887 uczniów suwalskich gimnazjów i według oceny lekarzy 225 wymagało pogłębionych badań. Wyniki badań zostały przekazane poprzez uczniów rodzicom z zaleceniem okazania tych wyników lekarzom rodzinnym.

Inicjatorem tej akcji jest Stowarzyszenie Spełniona Nadzieja.mb rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach
fot. Bogdan Pieklik

Powrót - inne wieści