Suwalskie Wieści


Suwałki, 20 maja 2005 r.

Suwałki stawiają na ścieżki roweroweW Suwałkach powstało już kilkanaście kilometrów ścieżek rowerowych. Najdłuższa prowadzi ulicą Pułaskiego - od skrzyżowania z ulicą Falka do skrzyżowania z ulicą Przytorową. Równolegle biegnie ścieżka rowerowa ulicą Reja - od ulicy Bulwarowej do cmentarza komunalnego przy wylocie w kierunku Jeleniewa i Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Krótsze odcinki gotowych ścieżek rowerowych prowadzą ulicami: Bakałarzewską (nieoznakowana), Nowomiejską, Narutowicza, Grabową.

W budowie są ścieżki rowerowe biegnące ulicami: Sikorskiego, 23 Października, Grunwaldzką, 1-go Maja oraz na Osiedlu Korczaka. Teraz przy każdej nowej ulicy w naszym mieście będzie budowana ścieżka rowerowa bo to podnosi atrakcyjność miasta a także poprawia stan środowiska przez ograniczenie ruch samochodów - uważa prezydent Suwałk Józef Gajewski. Trwa przygotowanie dokumentacji na ścieżki rowerowe biegnące wzdłuż ulicy Sejneńskiej i wokół Zalewu Arkadia. W przyszłości ścieżki rowerowe będą biegły wzdłuż wszystkich najważniejszych ulic w mieście.

Parkingi rowerowe (stojaki rowerowe) mogą być ustawiane na ulicach Suwałk po uzgodnieniu z Miejska Dyrekcją Inwestycji. Stojaki nie mogą utrudniać ruchu pieszego i pojazdów. W Suwałkach pierwsze takie stojaki pojawiły się przed firmami, urzędami i instytucjami. Jeżeli parkingi rowerowe czy stojaki są przeznaczone do nieodpłatnego użytku publicznego za ich ustawienie nie są pobierane opłaty.

Wkrótce przebieg ścieżek rowerowych zostanie naniesiony na mapę Suwałk w Internecie ( www.um.suwalki.pl) tak aby rowerzyści szybko i bez przeszkód mogli zaplanować rowerową wyprawę po Suwałkach i okolicach.mb rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach


Powrót - inne wieści