Suwalskie Wieści


Suwałki, 23 marca 2005 r.

Wiosenne porządki w mieściePrezydent Józef Gajewski spotkał się z szefami firm odpowiedzialnych za utrzymanie porządku w Suwałkach, prezesami spółdzielni mieszkaniowych, komendantami policji, straży pożarnej, straży miejskiej by przypomnieć wszystkim o konieczności uporządkowania miasta po zimie.

Wszyscy odpowiedzialni za utrzymanie porządku w mieście zobowiązali się do uprzątnięcia terenu, za który odpowiadają w ciągu dwóch tygodni po ustąpieniu śniegu i lodu. Takie zobowiązanie złożyli: szefowa firmy "Czyścioch Bis", dyrektor Zakładu Usług Komunalnych, przedstawiciele PGK, Miejskiej Dyrekcji Inwestycji oraz prezesi i przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, dyrektor ZBM.
Na osiedlach domków jednorodzinnych oraz wszędzie gdzie będzie to konieczne zostaną wystawione kontenery, do których właściciele nieruchomości będą mogli wrzucić wszystko to co uprzątną, również z chodnika. Harmonogram wywożenia śmieci zebranych przez właścicieli nieruchomości zostanie podany do publicznej wiadomości, również na stronach internetowych Urzędu Miejskiego z odpowiednim wyprzedzeniem tak aby wszyscy mieli szansę posprzątać swoje posesje. O terminie rozstawienia kontenerów informować też będą strażnicy miejscy i policjanci.

Wiosenne porządki w mieście mają zakończyć się do końca kwietnia.

mb rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach


Powrót - inne wieści