Suwalskie Wieści


Suwałki, 12 kwietnia 2005 r.

Pomnik Jana Pawła IIPrezydent Józef Gajewski skierował do Przewodniczącego Rady Miejskiej projekt uchwały wraz z uzasadnieniem w sprawie budowy pomnika Papieża Jana Pawła II w Suwałkach. Umożliwi to radnym na najbliższej sesji podjęcie uchwały w sprawie budowy pomnika.

Prezydent Suwałk zaproponował dwie lokalizacje pomnika: w Parku Konstytucji 3. maja oraz w okolicach świątyni pod wezwaniem Chrystusa Króla przy ulicy Jana Pawła II. O lokalizacji rozstrzygnie Rada Miejska , do której zgodnie z ustawą o samorządzie terytorialnym należą te kompetencje.

Powstaje Komitet Budowy Pomnika, który złoży wniosek o zarejestrowanie. Prezydent Gajewski do włączenia się w prace komitetu zaprosił suwalskich duchownych, parlamentarzystów pochodzących z Suwalszczyzny, radnych oraz wszystkie społeczne i polityczne organizacje, stowarzyszenia, związki przedsiębiorców, pracodawców oraz wszystkich suwalczan.

Projekt pomnika zostanie wyłoniony w drodze konkursu. A pomnik powstanie za pieniądze pochodzące ze zbiórek publicznych i z budżetu samorządowego.

Budowę pomnika Papieża Jana Pawła II w Suwałkach zaproponował prezydent Gajewski na spotkaniu z suwalskimi duchownymi rano 5. kwietnia. A powtórzył tę propozycję 6. kwietnia na uroczystej sesji Rady Miejskiej zwołanej w hołdzie Janowi Pawłowi II.mb rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach


Powrót - inne wieści