Suwalskie Wieści


Suwałki, 23 czerwca 2005 r.

Najzdolniejsi suwalczanie w ratuszu



Józef Gajewski , prezydent Suwałk oraz Mieczysław Jurewicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach spotkali się w suwalskim ratuszu z uczniami suwalskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych , którzy zostali laureatami wojewódzkich i centralnych konkursów oraz olimpiad przedmiotowych w kończącym się roku szkolnym 2004/2005. Pomysłodawcą spotkania jest "Tygodnik Suwalski".

Tytuł "Mądrej sowy" otrzymali laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych z suwalskich szkół podstawowych i gimnazjów:

  1. Bartosz Hołownia - Zespół Szkół nr 3 - laureat konkursu języka angielskiego, nauczyciel przygotowujący Dorota Hołownia- Dudek,
  2. Piotr Leszczyński - Zespół Szkół nr 3 - laureat konkursów: matematycznego i fizycznego, nauczyciel przygotowujący Teresa Bogdan,
  3. Kamil Buraczewski - Szkoła Podstawowa nr 4 - laureat konkursu z języka polskiego,
  4. Błażej Zarzecki - Szkoła Podstawowa nr 10 - laureat konkursu przyrodniczego
  5. Emilia Lejmel - Szkoła Podstawowa nr 10 - laureatka konkursu przyrodniczego
  6. Krzysztof Leszczyński - Szkoła Podstawowa nr 10 - laureat konkursu przyrodniczego
  7. Monika Lipka - Szkoła Podstawowa nr 6 - laureatka konkursu języka polskiego, opiekun Aneta Łapińska
  8. Mateusz Zaręba - Szkoła Podstawowa nr 6 - laureat konkursów: przyrodniczego i matematycznego, opiekunki Celina Kuczyńska i Halina Gryc
  9. Hubert Kacprzyk - Szkoła Podstawowa nr 11 - laureat konkursu historycznego, opiekun Maria Szupszyńska
  10. Patryk Przekop - Szkoła Podstawowa nr 11 - laureat konkursu historycznego, opiekun Maria Szupszyńska
  11. Rafał Murawski - Szkoła Podstawowa nr 11 - laureat konkursu matematycznego, opiekun Lucyna Budzińska
  12. Magdalena Budzińska - Szkoła Podstawowa nr 11 - laureatka konkursu z języka polskiego, opiekun Eliza Bajer
  13. Magdalena Sowul - Gimnazjum nr 1 - laureatka konkursu z języka polskiego, opiekun Małgorzata Kuszel
  14. Dorota Dorochowicz - Gimnazjum nr 6 - laureatka konkursów: matematycznego i języka angielskiego
  15. Rafał Hołubowicz - Gimnazjum nr 6 - laureat konkursu chemicznego
  16. Anita Olszewska - Gimnazjum nr 6 - laureatka konkursu z języka angielskiego.

Tytuł "Mądrej sowy" otrzymali też uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej - laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych zatwierdzonych przez MENIiS:

  1. Lidia Ożarowska - laureatka olimpiad: literatury i języka polskiego, języka łacińskiego i języka angielskiego; opiekunowie: Małgorzata Kożuchowska, Maria Pawłowska, Paulina Szmilewska
  2. Magdalena Ułas - finalistka olimpiad: literatury i języka polskiego oraz języka łacińskiego; opiekunowie: Marek Urbanowicz, Maria Pawłowska
  3. Tomasz Bujwid - finalista olimpiad: geograficznej i nautologicznej; opiekun Krzysztof Reszczyński
  4. Paulina Gorlewska - finalistka olimpiady literatury i języka polskiego; opiekun Marek Urbanowicz
  5. Agnieszka Grzymkowska - finalistka olimpiady geograficznej; opiekun Krzysztof Reszczyński
  6. Dominik Bartkiewicz - finalista olimpiady fizycznej; opiekun Teresa Łaskowska
  7. Mateusz Łach - finalista olimpiady wiedzy o Unii Europejskiej; opiekun Jan Bielecki
  8. Szymon Zaręba - laureat olimpiady historycznej; opiekun Małgorzata Kap
  9. Krzysztof Gajdziński - laureat olimpiady wiedzy o prawach człowieka; opiekun Małgorzata Kap
  10. Marta Walulik - finalistka olimpiady języka francuskiego; opiekun Grażyna Bogdanowicz
  11. Ewelina Chmielewska - finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego; opiekun Marek Urbanowicz.

- Cieszę się, że mamy tak zdolną i pracowitą młodzież, ale te sukcesy to też efekt dobrej pracy suwalskich nauczycieli - powiedział prezydent J. Gajewski wręczając honorowe dyplomy i drobne upominki.
Prezydent Suwałk zapowiedział, że takie spotkania z najzdolniejszymi uczniami suwalskich szkół przed zakończeniem roku szkolnego staną się doroczną tradycją w grodzie nad Czarną Hańczą.



mb rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach


Powrót - inne wieści