Suwalskie Wieści


Suwałki, 8 sierpnia 2005 r.

Mistrzostwa Polski w SuwałkachEkstremalne przeżycia, krańcowe wyczerpanie, skrajnie trudne warunki - to wszystko zobaczą suwalczanie i turyści, którzy odwiedzą Suwałki i okolice w czasie Mistrzostw Polski w Adventure Racing czyli najdłuższym w Polsce ekstremalnym rajdzie przygodowym. Organizator to firma Sport Event. Partnerzy: Miasto Suwałki, Powiat Suwalski, Gmina Suwałki, Biuro Turystyki Aktywnej FORMA-T, Centrum Szkolenia, Przyroda Zabawa Turystyka Sport PRO EVENT, Suwalski Park Krajobrazowy, Wigierski Park Narodowy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Komenda Hufca ZHP w Augustowie, suwalski oddział PTTK, Studencka Agencja Fotograficzna.

Od 11 sierpnia do 14 sierpnia (trasa masters)
4-osobowe zespoły będą pokonywały 460-kilometrową trasę biegiem, jadąc rowerem, na rolkach, płynąc kajakiem i canoe oraz wpław. Po drodze zespoły muszą wykonać zadania specjalne. Wszystkie zespoły startują jednocześnie i zmierzają do mety non-stop. Uczestnicy według własnego uznania określają tempo poruszania się oraz czas i miejsce odpoczynku. Trasa rajdu wyznaczona będzie w terenie w postaci punktów kontrolnych. Zadaniem zespołów jest zgłoszenie się w komplecie na wszystkich punktach kontrolnych. Droga pomiędzy punktami jest dowolna a jej wybór należy do zespołów. O kolejności w klasyfikacji decyduje czas przybycia zespołu w komplecie na metę.

Od 12 sierpnia do 14 sierpnia (trasa speed) dwuosobowe zespoły będą pokonywały prawie 200-kilometrową trasę: biegiem, jadąc rowerem górskim i płynąc kajakiem. Pozostałe zasady są takie same jakie obowiązują na trasie master.

Program mistrzostw Polski w adventure racing:

czwartek, 11 sierpnia - plaża nad Zalewem Arkadia w Suwałkach
1100 ceremonia otwarcia i prezentacja zespołów trasy MASTERS
1200start trasy MASTERS
dystans - 454 km
rywalizacja: do 80 godzin non-stop dzień i noc

Piątek, 12 sierpnia- plaża nad Zalewem Arkadia w Suwałkach
2100 ceremonia otwarcia i prezentacja zespołów trasy SPEED
2200 start trasy SPEED
dystans - ok. 214 km
rywalizacja - do 46 godzin, non-stop dzień i noc

sobota, 13 sierpień
ok. 1800 - meta - przewidywany czas przybycia na metę pierwszego zespołu trasy MASTERS I SPEED

niedziela, 14 sierpnia, plaża nad Zalewem Arkadia w Suwałkach