Suwalskie Wieści


Suwałki, 11 lipca 2005 r.

Mistrzostwa Polski w SuwałkachEkstremalne przeżycia, krańcowe wyczerpanie, skrajnie trudne warunki - to wszystko zobaczą suwalczanie i turyści, którzy odwiedzą Suwałki w czasie Mistrzostw Polski w Adventure Racing czyli najdłuższym w Polsce ekstremalnym rajdzie przygodowym. Trasa mistrzostw będzie prowadzić przez Pojezierze Suwalsko - Augustowskie ( m.in. Czarna Hańcza, jez. Wigry, Puszcza Augustowska), Wigierski Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy. Organizator to firma Sport Event. Partnerzy: Miasto Suwałki, Powiat Suwalski, Gmina Suwałki, Biuro Turystyki Aktywnej FORMA-T, Centrum Szkolenia, Przyroda Zabawa Turystyka Sport PRO EVENT, Suwalski Park Krajobrazowy, Wigierski Park Narodowy.

Od 11 sierpnia do 15 sierpnia (trasa masters) 4 - osobowy zespoły będą pokonywały prawie 500-kilometrową trasę biegiem, jadąc rowerem, na rolkach, płynąc kajakiem i canoe oraz wpław. Po drodze zespoły muszą wykonać zadania specjalne: pokonać mosty linowe, zjazdy na linach, pokonać bagna. Zespoły mają na to 80 godzin. Wszystkie zespoły startują jednocześnie i zmierzają do mety non-stop. Uczestnicy według własnego uznania określają tempo poruszania się oraz czas i miejsce odpoczynku. Trasa rajdu wyznaczona będzie w terenie w postaci punktów kontrolnych. Zadaniem zespołów jest zgłoszenie się w komplecie na wszystkich punktach kontrolnych. Droga pomiędzy punktami jest dowolna a jej wybór należy do zespołów. O kolejności w klasyfikacji decyduje czas przybycia zespołu w komplecie na metę. Start i meta w Suwałkach nad zalewem Arkadia. Start 11 sierpnia 2005 roku w samo południe.

Od 12 sierpnia do 15 sierpnia (trasa speed) dwuosobowe zespoły będą pokonywały prawie 200-kilometrową trasę: biegiem, jadąc rowerem górskim i płynąc kajakiem. Zespoły mają na to 48 godzin. Pozostałe zasady są takie same jakie obowiązują na trasie master. Start i meta nad zalewem Arkadia. Start 12 sierpnia 2005 roku o dwudziestej.

- Suwalszczyzna to wyjątkowe w naszym kraju miejsce do organizacji imprez adventure racing. Tutaj jest wszystko gdzie można sprawdzić wytrzymałość człowieka - i woda, trudno dostępne rzeki, bagna, leśne ostępy, a nawet pagórki przypominające polskie góry. Chcielibyśmy tutaj stale urządzać tego typu imprezy - zapewnia Paweł Fąferek, organizator mistrzostw.

W marcu firma Sport Event zorganizowała na Ziemi Kłodzkiej największy w Europie zimowy rajd ekstremalny. Teraz pora na letnie spotkanie na Suwalszczyźnie.mb rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach


Powrót - inne wieści