Suwalskie Wieści


Suwałki, 24 maja 2005 r.

Miejsc w przedszkolach wystarczyMiejsc w suwalskich przedszkolach wystarczy. Zakończył się nabór do przedszkoli na rok szkolny 2005/2006. W Suwałkach jest dziewięć przedszkoli. W przedszkolu nr 8 kształci się sześciolatków. Do pozostałych przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Na nowy rok szkolny do przedszkoli przyjęto 1366 dzieci:

Na listach rezerwowych znajduje się 96 osób, które oczekują na miejsca w 5 przedszkolach.

- Na pewno wszyscy zostaną przyjęci do suwalskich przedszkoli. Listy przyjętych zostaną zweryfikowane pod koniec wakacji bo co roku wielu rodziców najpierw zgłasza dziecko do przedszkola a potem z różnych powodów rezygnuje i dlatego nie chcemy już teraz tworzyć dodatkowych oddziałów bo najczęściej okazują się one niepotrzebne. Jeżeli w tym roku będzie taka potrzeba to nowe oddziały utworzymy bo miejsca w suwalskich przedszkolach nie brakuje - zapewnia Grażyna Herbaczewska, naczelnik Wydziału Oświaty, Wychowania i Sportu w Urzędzie Miejskim w Suwałkach.

Możliwe jest utworzenie nowych pięciu oddziałów całodziennych w suwalskich przedszkolach, w których opiekę może znaleźć do 125 dzieci, to jest o 30-oro więcej niż jest na listach rezerwowych.mb rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach


Powrót - inne wieści