Suwalskie Wieści

05.10.2000r

Suwalscy Badmintoniści w Sydney

W Sydney losowanie suwalskim badmintonistom sprzyjało . Michał Łogosz, Robert Mateusiak w pierwszej grze spotkali się z parą gospodarzy Peterem Blackburnem i Davidem Bamfordem.

Tą przeszkodę jak twierdził Robert Mateusiak w rozmowie telefonicznej z Sydney powinniśmy przebrnąć. I tak się stało nasi badmintoniści pokonali australijczyków 2:1 w setach 15:5, 16:17, 15:6. Niżej notowana na światowych listach para gospodarzy postawiła naszym badmintonistom poprzeczkę dosyć wysoko. Tylko w pierwszym secie naszym chłopcom poszło "gładko". Pozostałe sety to "ostra" walka. Szczególnie drugi set przysporzył wielu problemów i przegraliśmy go na "podniesieniu". Zmobilizowało do Roberta i Michała i w trzecim secie potraktowali australijczyków "serio".

W drugiej rundzie olimpijskich rozgrywek na suwalskich badmintonistów czekała przeprawa dość trudna. Przeciwnikami byli Brytyjczycy Simon Archer i Nathan Robertson - brązowi medaliści ostatnich mistrzostw świata. Przeciwnicy byli parą rozstawioną z nr. 8. I byli do pokonania. W przedolimpijskich zmaganiach zostali pokonani przez Michała i Robert i to na ich terenie.

W walce o ćwierćfinał lepsi okazali się Anglicy. W pierwszym secie tak "zepchnęli" nasz debel, że przegrali go w stosunku 15:1. W drugim secie walka wyrównała się i momentami przypominała walkę równy z równym. Jednak zwycięzcami pojedynku okazali się Brytyjczycy, pokonując naszych olimpijczyków w drugim secie 15:10.

Należy mieć nadzieję, że najmłodszy debel na olimpiadzie (Michał i Robert) wyciągnie z olimpijskich zmagań prawidłowe wnioski i na olimpiadzie w Atenach nawiąże walkę z azjatami.
Gratulujemy suwalskim olimpijczykom udziału w olimpiadzie i czekamy na ich powrót.

Uroczyste spotkanie z olimpijskim deblem odbędzie się 5 października 2000 r. o godz. 18.00 w salonie Peugeota przy ul. Waryńskiego - serdecznie wszystkich zapraszam.

Bogdan Pieklik

* Nasi badmintoniści SKB LITPOL-MALOW rozpoczną rozgrywki o drużynowe mistrzostwo Polski w dniu 7 października br. o godz. 10.00 - spotkają się z KKS Warmia Olsztyn, o godz. 16.00 z AZS Środowisko Warszawa, w dniu 8 października o godz. 10.00 z MKS Orlicz Suchedniów.