Suwalskie Wieści


Suwałki, 25 maja 2005 r.

W Gdańsku - Sudowia nagrodzona za mleko Omega 3Suwalska firma nagrodzona w kategorii "Mleko i napoje mleczne". Złoty medal za mleko Omega 3 zdobyła Sudowia na Międzynarodowych Targach "Mleczna Rewia" w Gdańsku.

Mleko produkowane w suwalskiej Sudowii jest wzbogacone kwasami tłuszczowymi z grupy omega 3. Kwasy występują niemal wyłącznie w tłuszczu ryb morskich, mleko z ich dodatkiem nie ma smaku ani zapach ryb.

Kwasy obniżają ryzyko występowania zawału serca, zmniejszają możliwość tworzenia skrzepów krwi. Obniżają  poziom złego cholesterolu, a podwyższają zawartość dobrego. W ten sposób ograniczają zmiany miażdżycowe w naczyniach krwionośnych. Kwasy wspomagają także proces widzenia, korzystnie wpływają na funkcjonowanie mózgu, łagodzą też objawy depresji i zaburzeń pamięci.

Drugie wyróżnienie Sudowia otrzymała za wybitne osiągnięcia na unijnym rynku - nominację w konkursie "Wielka Konew Europejska". Gala konkursu odbędzie się we wrześniu podczas Targów Polagra w Poznaniu. Wtedy kapituła zdecyduje, która spośród dziesięciu nominowanych firm otrzyma główną nagrodę.Bogdan Pieklik
fot. Bogdan Pieklik

Powrót - inne wieści