Suwalskie Wieści


Suwałki, 9 maja 2005 r.

FOTOREPORTAŻ Tadeusza Moćkuna Z PEREGRYNACJI OBRAZU MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w parafii Matki Bożej Miłosierdzia na osiedlu Północ"Jezu! Ufam Tobie" - głosi napis umieszczony pod wizerunkiem Jezusa z otwartym sercem, z którego wypływają biała i czerwona wstęga. Biała - to symbol wody, jaka wypłynęła przebitego boku Chrystusa konającego na krzyżu. Czerwona - to jego krew, która jest darem życia. Obraz namalowano na podstawie opisu siostry Faustyny. To jej, w latach 30_tych ubiegłego wieku, ukazał się Jezus, polecił namalowanie obrazu z napisem "Jezu! Ufam Tobie" oraz rozpropagowanie na świecie kultu Miłosierdzia Bożego.

- Jezu, ufamy Tobie i chcemy Ci podziękować za tak wielkie miłosierdzie, jakiego doświadczamy, za to że nas nie odrzuciłeś z powodu naszych grzechów - mówił ks. Stanisław Koronkiewicz, proboszcz parafii witając obraz i towarzyszące mu relikwie św. Faustyny. Uroczystą mszę świętą odprawił i homilię wygłosił ks. bp. Jerzy Mazur, ordynariusz Diecezji Ełckiej.

Przypomniał rolę, jaką w krzewieniu kultu Miłosierdzia Bożego odegrał Ojciec Święty Jan Paweł II. To Papież Polak, przez akt zawierzenia wskazał światu jedyny ratunek,jedyna drogę ocalenia. Dziś bowiem wielu zamknęło swe serca na jego łaski. Zaapelował o wyciągnięcie rąk do zgody, o zgięcie kolan przed konfesjonałem i wypowiedzenie jednego, ale jakże wymownego słowa: Przebacz. - Klęknijcie przed Jezusem Miłosiernym, zróbcie rachunek sumienia. Nie rezygnujcie z pomocy Chrystusa. Pozwólcie mu działać w sobie. Niech to spotkanie będzie czasem odnowy, nawrócenia, wynagrodzenia - mówił w homilii ks. bp. Mazur.

"Jezu! Ufam Tobie!" - to wezwanie w kościele MBM nie schodziło z ust dzieci, młodzieży, ludzi starych i chorych, tysięcy wiernych, którzy przez trzy dni odwiedzili świątynię i czuwali przed obrazem. Peregrynację w szczególny sposób zapamiętają dzieci, które w sobotę przyjęły I komunię świętą i sakrament bierzmowania.Tadeusz Moćkun
fot. Tadeusz Moćkun

Powrót - inne wieści