Suwalskie Wieści


Suwałki, 17 luty 2001 r.

MISTRZOWIE LOTKI W SUWAŁKACH


Do największego sportowego wydarzenia w nowym roku tego tysiąclecia doszło w Suwałkach w dniach 1- 3 lutego. Do Suwałk zjechali najlepsi polscy badmintoniści by walczyć w 37. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów o mistrzowskie tytuły.

Po zdobyciu przez suwalskich badmintonistów tytułu "Drużynowego Mistrza Polski" czas przyszedł na indywidualne trofea.

Tytułów mistrzowskich z Częstochowy bronili - w grach pojedynczych Jacek Niedźwiedzki (SKB Litpol-Malow Suwałki), Katarzyna Krasowsk (Technik Głubczyce) w grach podwójnych Michał Łogosz, Robert Mateusiak (SKB Litpol-Malow Suwałki), Katrzyna Krasowska, Bożena Haracz (Technik Głubczyce). W grze mieszanej Barbara Kulanty, Robert Mateusiak (SKB Litpol-Malow Suwałki) .

Gospodarze przy wspaniałej suwalskiej publiczności (pełna hala kibiców) sprawili kibiców wielką radość swoją grą i osiągniętymi wynikami.

Przed mistrzostwami liczyłem na sześć ,"góra" siedem medali. Przed samym turniejem okazało się, że pewny (dobre rozstawienie) Kamil Turonek musi zrezygnować z powodu kontuzji w mistrzostwach. Liczyłem, że w grze pojedynczej zdobędzie minimum brązowy medal. A w grze podwójnej wspólnie z Jackiem Niedźwiedzkim mogą pokusić się nawet o "srebro" rzeczywistość okazała się inna.

Jacek Niedźwiedzki zagrał tylko w grze pojedynczej i zdobył tytuł Mistrza Polski.
W pierwszym pojedynku Jacek gładko i bez wysiłku pokonał zawodnika Kolejarza Katowice Przemysława Pohla w setach do zera i do jedenastu. Następny pojedynek to lokalne derby. Popularny "Misiek" za przeciwnika miał zawodnika Hubala Białaystok Pawła Lenkiewicza.
Po dosyć ciekawej grze, ale kontrolowanej przez Niedźwiedzkiego w setach było 15:11 i 15:5.
Lenkiewicz zapowiada się na zawodnika wysokiej "klasy" kibicom powinien przysporzyć wielu przyjemności, oby się nie zmanierował, a wyrośnie z niego dobry zawodnik.
Z Tukendorfem Jacek grał na swoim poziomie, pod publiczność, cały czas kontrolował grę i pokonał go 15:12 i 15:5.






Powrót - inne wieści   Dalej >>>