Suwalskie Wieści


Suwałki, 17 grudnia 2000 r.

SUWALSKA KAPELA MUZYCZNA
MESSENGER

Powstała w 1996 roku, nazwa jej oznacza z języka angielskiego "POSŁANIEC", a wymyślili ją założyciele zespołu, tzn.: były wokalista - Sław i cały czas grający na gitarze solowej - Paweł Krysiewicz (Krycha).

Fakt, iż grupa miała kilka radykalnych zmian składu, nie zmienia tego, że od samego początku gramy ten sam rodzaj i charakter muzyki. Inspiracją do tworzenia utworów są takie zespoły jak : METALLICA, SEPULTURA itp. Bardzo lubimy interpretować znane zespoły i mamy w swoim repertuarze kilka takich interpretacji, a jedną mogą państwo usłyszeć na płycie demo, jako pierwszy utwór. Przy parodii staramy się być jak najbardziej dokładni aby słychać nas było jak w oryginalnym wykonaniu gwiazd. To, że lubimy grać czyjeś kawałki, nie znaczy że nie tworzymy, wręcz przeciwnie mamy swoje, z których jesteśmy naprawdę zadowoleni ( słychać dwa na płycie). oczywiście mamy ich więcej.

Słowa w utworach zawsze należały do wokalisty, pisał je najpierw Sław, a od półtora roku pisze Krzysiek śpiewający na płycie. Na perkusji wymiata Eligiusz Zawadzki ( gra od początku powstania zespołu ), dobry perkusista i zapalony sportowiec (rowery). Na gitarze basowej gra Arkadiusz Sawicki, który poza szkołą i zespołem zajmuje się archeologią. Gitara prowadząca należy do Przemysława Markockiego, który lubi komponować, składać, układać w wyniku czego przy wysiłku jego i reszty chłopaków wychodzi coś takiego co słychać na demówce. Gitara solowa to działka Krychy, który sztukę gry na tym instrumencie pochłania przez 7 godzin dziennie. Teraz wybiera się na studia muzyczne, a my trzymamy za niego kciuki. Wyciem do mikrofonu zajmuje się Krzysztof Gregorkiewicz, on zaś poza śpiewaniem uczy się w szkole gastronomicznej i nieźle gotuje.

Do naszych największych sukcesów zaliczamy kilka ważniejszych rozdziałów w naszym dotychczasowym graniu. Jest to oczywiście nagranie płyty w poważnym studio. Oprócz tego szereg koncertów, na które byliśmy zapraszani, u nas w Suwałkach i innych miastach. Od trzech lat regularnie gramy na koncertach WOŚP , które odbywają się w naszym mieście. Każdy z nas ma już po trzy serduszka z każdego roku po jednym ( mamy nadzieję, że będzie ich więcej ) w IX finale , który odbędzie się 7 stycznia 2000r koku też gramy.


MESSENGERPowrót - inne wieści