Suwalskie Wieści

To ja Kasia Pieklik

 


Wywiad Kasi Pieklik z Jurkiem OwsiakiemDroga Kasiu! Bardzo serdecznie Ciebie pozdrawiam i dziękuje za rozmowę telefoniczną.
Z przyjemnością krótko odpowiem na Twoje pytania.


Czy jesteś szczęśliwym człowiekiem?
- Tak, jestem szczęśliwym człowiekiem.

Jak powstał pomysł na Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
- Pomysł na Orkiestrę podsunęli mi lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka, którzy 8 lat temu w telewizji opowiadali o swojej pracy i szukali pieniędzy na jeszcze lepszą działalność. Wtedy to postanowiłem o tym opowiedzieć w Radiu w swojej audycji i otrzymałem pierwsze pieniądze anonimowego nadawcy. I tak to wszystko wyszło.

Jak i gdzie są rozdysponowane pieniądze zebrane podczas wielkiego grania?
- Wszystkie pieniądze zebrane podczas Finałów, przeznaczone są na zakup sprzętu medycznego a nawet dzięki procentom bankowym w zasadzie wydaliśmy więcej niż zebraliśmy.

Za jaką kwotę orkiestra dokonała zakupu sprzętu medycznego?
- Sprzętu kupiliśmy za ponad 23 miliony dolarów, jest tego w sztukach kilkadziesiąt tysięcy, a wszystko to pracuje w ponad 650 szpitalach na terenie całej Polski.

Czy biedne Suwałki mogą liczyć na wsparcie orkiestry?
- Tylko za ostatni Finał biedne Suwałki dostaną inkubator, kardiomonitor i pulsoksymetr, a wszystko razem za około 80.000 złotych!!! A do tego jeszcze dochodzi sprzęt kupiony w zeszłych Finałach, tak więc widzisz Kasiu, że o biedne Suwałki bardzo dbamy. Mało tego, Twoje pismo jest pierwszym, które się dowiedziało oficjalnie, co dostanie Szpital Noworodkowy w Suwałkach.

Czy obecna formuła imprezy cię nie nudzi?
- Finały mnie nie nudzą, ciągle się wszyscy świetnie bawimy a efekty mówią same za siebie.

Czy masz już następne pomysły na wielkie imprezy?
- Takim pomysłem na inną imprezę jest organizowany od pięciu lat Przystanek Woodstock. W tym roku przybyło na niego 250.000 ludzi.

Co porabiasz poza graniem w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy?
- Oprócz Fundacji muszę jeszcze bardzo dużo czasu poświęcać swojej pracy zawodowej a więc robieniu programów telewizyjnych ( Każda niedziela godz.10.20 program 2 TVP) oraz programów radiowych ( Każdy piątek godz.15.05 program I Polskiego Radia). Cała moja rodzina zaangażowana jest w pracę w Fundacji a więc jesteśmy często wszyscy razem.

Czy można liczyć, że spotkasz się z nami i przyjedziesz do Suwałk - na piękną ziemię suwalską?
- Chętnie bym się z Wami spotkał, ale wiem, że ilość pracy którą wykonuję, najnormalniej w świecie nie pozwala mi mówić, że znajdę dla Was czas. Ale, Kasiu, dziękuję bardzo, że wydajesz swoją super gazetę i że postanowiłaś przekazać dochód na Orkiestrę. Życzę Ci wytrwałości i najlepszych wywiadów na świecie. Pozdrów wszystkich uczniów ze swojej szkoły. Ściskam wszystkich z Twojej klasy, oczywiście pozdrów Dyrekcję szkoły a najmocniej uściskaj Rodziców. Wesołych Świąt i Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku!!!.

Sie ma!!! Jurek

VIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!! 9. 01. 2000 strona: www.wosp.org.pl mail: wosp@wosp.org.pl Kochani! Z okazji tuż, tuż Gwiazdki, Mikołajów, pyszności na stole i prezentów, Życzymy Wam, abyście nawet przez minutkę nie byli smutni i samotni! Tworzymy jedną wielką, ogromną rodzinę a Dobre Anioły naprawdę, no naprawdę są nad nami!!!Powrót - inne wieści