Suwalskie Wieści


Suwałki, 25 marca 2005 r.

Mistrzostwa Polski Wschodniej w karate kyokushinW Hali Sportowej MOSiR w Grajewie odbyły się Mistrzostwa Polski Wschodniej w karate kyokushin rozgrywane pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.
Na starcie stanęło 220 zawodniczek i zawodników z 27 ośrodków z województwa podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego i warmińsko - mazurskiego. Gościem imprezy był shihan Andrzej Drewniak - sekretarz Europejskiej Federacji karate Kyokushin, który bardzo wysoko ocenił poziom sportowy i organizacyjny imprezy.

Na trybunach zasiadł komplet publiczności, która żywo reagowała podczas walk, a wielki doping towarzyszył walce finałowej w kumite seniorek do 55 kg w którym zawodniczka Grajewskiego Klubu Karate Kyokushin Beata Chilińska pokonała w pięknym stylu Annę Jaster z Warszawy.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa z Ełku (trener Remigiusz Karpiński) przed Warszawą i Radzyminem. Miano najlepszych zawodników uzyskali Beata Chilińska (Grajewo) i Dariusz Kowalczk (Ełk). Już po zawodach główny organizator Radosław Mazurek powiedział, że widząc ogromne zainteresowanie tymi zawodami wśród kibiców trzeba będzie częściej organizować takie imprezy w Grajewie.

Zwycięzcy z województwa podlaskiego:Bogdan Pieklik


Powrót - inne wieści