Suwalskie Wieści


Suwałki, 20 października 2002 r.

UKS Czwórka Suwałki - MUKS Praga Warszawa 2:1

Piłkarki amatorskiego UKS Czwórka Suwałki, prowadzone przez Edwarda Brzozowskiego, po zwycięstwie z II ligowym MUKS Praga Warszawa zdobyły Puchar Polski na szczeblu okręgu mazowiecko-podlaskiego.

I stało się, zdobyliśmy Puchar.
To efekt naszej dwuletniej pracy, zaangażowania dziewczyn, ich rodziców, wsparcia ze strony koleżanek i kolegów.
Tym pucharem podziękowaliśmy tym, którzy nam pomagali fizycznie i wspierali duchowo.
W drodze do finału suwalczanki pokonały 2:1 II ligowe KP Michałowo, a w półfinale 3:0 vo również II ligowca Zamłynie Radom.


Finałowy rywal, to jeden z czołowych zespołów II ligi, mający w składzie trzy reprezentantki Polski do lat 16, które grały przeciwko Rosji (1:1 i 1:0 dla Polski). Faworytkami finału były zatem warszawianki. W sobotnim meczu to one od 15 min. uzyskały optyczną przewagę, grały szybciej, dokładniej, więcej biegały. Efektem był gol zdobyty w 26 min. przez Aleksandrę Kilmek.

Ola popisała się kapitalnym lobem z 16 m, po którym piłka wylądowała w okienku bramki Anity Popko. To była w zasadzie jedyna stuprocentowa okazja stworzona przez warszawianki. Suwalczanki grały z kontry wykorzystując długie podania z obrony, z pominięciem II linii. Po jednej z nich, w doskonałej sytuacji znalazła się Katarzyna Wróbel, ale w walce o piłkę góra była bramkarka Pragi Ilona Okraska. To, czego nie zrobiła Kasa, uczyniła Emilia Bezdziecka. Ta nie wysoka, szczuplutka, ale dobra technicznie, szybka i ambitna dziewczyna, w 38 min. zaatakowała na 40 metrze Kingę Świderską, przejęła piłkę i w sytuacji sam na sam z bramkarką strzeliła lekko, po ziemi doprowadzając do remisu.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy należał do warszawianek. Z ich optycznej przewagi nic jednak nie wynikało. Gospodynie dobrze grały w obronie, w bramce pewnie interweniowała Anita Popko. Pomoc przechwytywała coraz więcej podań rywalek, umiejętnie zwalniała i rozciągała grę. W 62 min. po kontrze bliska zdobycia gola była Emila Bezdziecka, ale w ostatniej chwili piłkę zdołała wybić wracająca na swoje pole karne Magdalena Rutkowska. W 71 min. minimalnie niecelnie strzelała Paula Danowska. Wynik spotkania w 85 min. ustaliła Emilia Bezdziecka, która popisała się kapitalnym uderzeniem z powietrza z 16 m, po którym piłka wylądowała pod poprzeczką bramki Pragi.
Po meczu Agnieszka Łysik, kapitan Czwórki z rąk Jerzego Żelazko, przewodniczącego Wydziału Piłkarstwa Kobiecego Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, odebrała puchar i gratulacje. Oba zespoły, które zagrały w finale wystapią wiosną 2003 w 1/8 centralnych rozgrywek Pucharu Polski. UKS Czwórka Suwałki - MUKS Praga Warszawa 2:1 (1:0) Bramki: Bezdziecka (38 i 85) - Klimek (26); Sędziował: Szymon Śliwiński (Suwałki); Widzów: ponad 100. UKS Czwórka: Popko - Łysik, Czerniawska, Cimochowska, Danowska, Jankowska, Polakowska, Brzozowska, Bezdziecka, Pieczulis (31 - Gorszewska, 62 - Gabrańska), Wróbel; MUKS Praga: Okraska - Dąbrowska, Lewandowska, Klimek, Świderska, Mateńko, Mirosz (78 - Goszczycka), Mulka, Glibowska, Markowska, Rutkowska.


Kulas

Powrót - inne wieści