Suwalskie Wieści


Suwałki, 3 grudnia 2000 r.

CO DALEJ Z PIŁKĄ NOŻNĄ W SUWAŁKACH ?

       Jesienną rundę rozgrywek o mistrzostwo III ligi suwalczanie zakończyli na 13. miejscu (trzecim od końca). Widmo spadku drużyny do czwartej ligi jest coraz bliższe. Znawcy i statystycy twierdzą, że jest szansa na utrzymanie się w szeregach trzecioligowców. Wysiłek to wielki, zarząd podaje się do dymisji, kasa pusta. Problemów moc. To skrótowa sytuacja w Klubie Sportowym "WIGRY" Suwałki. Wstyd by w siedemdziesięciotysięcznym mieście nie można było utrzymać drużyny piłkarskiej w trzeciej lidze. Przykładów można by mnożyć na kopy jak to w malutkich miejscowościach prężnie działają kluby sportowe, a drużyny grają z powodzeniem nawet w drugiej lidze. Brak w szeregach działaczy sportowych ludzi nowego formatu, nieskażonych uzyskiwaniem ze sportu zysków finansowych, a jeśli tacy są. A są bo drużynę ratować chcieli p. Truszkowski, Raczkowski, Ożarowski - jednak niemoc rozliczenia finansowego z dotychczasowych działań, matactwo obecnego Prezesa sprawiła, że poddali się.

W Suwałkach oprócz pierwszoligowej drużyny badmintonowej sponsorowanej przez LITPOL-MALOW pozostałe sekcje, drużyny są w sytuacjach tragicznych. Trener Wigier Stefan Liszewski na konferencjach prasowych z wielkim zdenerwowaniem powtarzał, że zarząd nie wywiązuje się z zobowiązań. Zalega z wypłatami dla trenera, piłkarzy i nie tylko.

Drużyna piłkarska na poziomie trzeciej ligi to dobry promotor miasta, firmy. Wszyscy za promocję płacą wielkie pieniądze a w Suwałkach trudno zebrać kwotę 200 tys. Złotych - bo tyle trzeba na utrzymanie drużyny.

Źle się dzieje, jak ludzie którym na sercu leży promocja miasta, regionu, firm, wspólnymi siłami i pod jednym szyldem KS WIGRY nie mogą dojść do porozumienia, wszak wszyscy z nas będą się śmiać. Kto tu zainwestuje, kto zechce umiejscowić firmę w Suwałkach. Trzeba walczyć, działać by o mieście słyszano, gdzie się tylko da i jak najczęściej, a wtedy o sponsora będzie łatwiej.


Za pośrednictwem internetu apeluję do Panów prezesów, dyrektorów, właścicieli firm, z poza Suwałk, może chcecie mieć drużynę, być jej sponsorem, reklamować się za pomocą piłkarzy. Wesprzeć trzecioligową drużynę piłkarska WIGIER może każdy, kto tylko zechce.

Z tą drużyną oraz kilkoma wzmocnieniami można osiągnąć wiele.


Bogdan PieklikPowrót - inne wieści