Suwalskie Wieści

DOBRY WYSTĘP SUWALSKICH BADMINTONISTÓW

     Po zdecydowanych zwycięstwach na inaugurację rozgrywek I ligi, po sukcesach indywidualnych w międzynarodowych mistrzostwach Litwy i Rumunii przyszła pora na start w Pucharze Europy.
Mistrzowie Polski, badmintoniści SKB Litpol-Polam Suwałki zajęli 5-6. miejsce w Pucharze Europy w Austrii.

     Przed rokiem, w debiucie, suwalczanie zajęli w grupie II miejsce, a w końcowej klasyfikacji 7-14. W austriackim Dornbirn na mistrzów Polski czekały najlepsze zespoły z Norwegii, Ukrainy i gospodarze.

     Faworytem naszej grupy byli rozstawieni mistrzowie Ukrainy. Z papierowych wyliczeń wynikało, że Polacy, osłabieni brakiem Moniki Bieńkowskiej, powinni wygrać z mistrzami Austrii i przegrać z Ukraińcami.

     Z Norwegami fachowcy typowali wynik 4:3 - ale bez wskazania zwycięzcy. Te zespoły spotkały się w inaugurującym turniej pojedynku.

     -Ze Skandynawami poszło łatwiej niż się spodziewaliśmy - mówiła Joanna Szleszyńska.
- Wygraliśmy bowiem aż 6:1, a jedyny punkt straciliśmy po przegranej Aivarasa Kvedarauskasa.
W tym samym czasie kiedy biało-czerwoni gromili Norwegów, Ukraińcy nie dali pograć gospodarzom i pokonali ich aż 7:0. W drugiej rundzie doszło zatem do pojedynku na szczycie SKB Litpol-Polam - Meteor.
- Wygraliśmy ten mecz 5:2, chociaż ja i Agnieszka Czerwińska przegrałyśmy gry pojedyncze - wspominała Joanna Szleszyńska. Pomimo porażki podjęłyśmy walkę, a np. Szleszyńska przegrała mecz 1:2, a w trzecim - decydującym secie uległa rywalce 9:11.

     Po tym zwycięstwie suwalczanie mogli czuć się zwycięzcami grupy. Pozostawała bowiem formalność - pokonanie Unionu BSC Dornbirn.
Mecz, zgodnie z oczekiwaniami, zakończył się zwycięstwem SKB Litpol-Polam 7:0.
Suwalczanie zajęli I miejsce w grupie i w walce o medal zmierzyli się z mistrzami Holandii. Niestety, pomarańczowi okazali się ponownie (przed rokiem wygrali w grupie z SKB Litpol-Polam 6:1) przeszkodą nie do pokonania. Tym bardziej, że w ekipie Suwałk zabrakło Roberta Mateusiaka, który wyjechał do Niemiec na mecz ligowy swojej drużyny. W przegranym 1:6 meczu punkt dla SKB zdobyła w grze pojedynczej Agnieszka Czerwińska.

     Suwalczanie, którzy wystąpili w składzie: Joanna Szleszyńska, Agnieszka Czerwińska, Barbara Kulanty, Jacek Niedźwiedzki, Aivaras Kvedarauskas, Kamil Turonek i Robert Mateusiak zostali sklasyfikowani ostatecznie na miejscach 5-6.


Bogdan PieklikPowrót - inne wieści