Suwalskie Wieści


Suwałki, 21 września 2001 r.

APEL DO MIESZKAŃCÓW
SUWALSZCZYZNY

( robotnicy, rolnicy, sportowcy, ludzie pióra, artyści, rzemieślnicy, dziennikarze, lekarze, ludzie władzy, samorządowcy, policjanci, itd.)

Suwalskie Towarzystwo Fotograficzne zwraca się do zainteresowanych rodzin suwalskich z prośbą o pomoc w zrealizowaniu wydawnictwa i wystawy fotograficznej "PORTRET RODZIN z SUWALSZCZYZNY". Chcemy uwiecznić różne rodziny z suwalszczyzny na zdjęciach, które prezentowane będą na wystawie fotograficznej pod tym samym tytułem. Wystawa prezentowana będzie w Suwałkach i w Warszawie na zbiorowej wystawie "PORTRET POLSKICH RODZIN".
W ramach przedsięwzięcia planujemy oprócz wystawy wydanie pozycji książkowej wszystkich fotografowanych rodzin z Suwalszczyzny, a w ramach ogólnopolskiej akcji "PORTRET RODZIN POLSKICH" powstanie wydawnictwo ogólnopolskie z wybranymi rodzinami z całej Polski.

Historia miasta zawsze splatała się z indywidualnym losem jego mieszkańców. Dzieje suwalszczyzny jej mieszkańców obrastają w legendy. Pod tym względem suwalszczyzna nie odstaje od innych regionów Polski. Przerywany wielokrotnie, dramatyczny los jej mieszkańców - rodzin winien być przekazany dla potomnych, publikacja którą chcemy wydać będzie dziełem dokumentującym.

Zaiteresowani uwiecznieniem swojej rodziny na wystawie i w wydawnictwie książkowym powinni zgłaszać się do Bogdana PIEKLIKA - prezesa STF , ul. Sejneńska 1 (OMEGA) tel. 5653333 w celu uzyskania szegółowych informacji.

Wystawa jak i publikacja realizowana jest w ramach warszawskiej fundacji "FOTOGRAFIA DLA PRZYSZŁOŚCI".

Przedsięwzięcie chcemy zrealizować do końca bieżącego roku.

BogdanPieklik
Prezes STF
Powrót - inne wieści