Zestawienie imprez Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki zaplanowanych do realizacji w roku 2000

Lp nazwa imprezy termin miejsce
1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 9 stycznia Hala OSiR
2. Wystawa Andrzeja Zujewicza -Malarstwo styczeń Galeria Chłodna 20
3. Wystawa Andrzeja Zujewicza -Fotografia styczeń Galeria PAcamera
4. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski -eliminacje miejskie 26 luty Sala ROKiS
5. Wystawa prac - Rysunek i malarstwo grupy "A. A" styczeń/luty Hol ROKiS I piętro
6. Wystawa rzeźby "Integrart'99" styczeń/luty Galeria Chłodna 20
7. Wystawa B. Pieklika - Fotografia reporterska styczeń/luty Galeria PAcamera
8. Białe ferie dla dzieci" styczeń/luty ROKiS, park
9. Przegląd twórczości artystycznej szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli - spotkanie inauguracyjne ze sponsorami 11 luty Sala granatowa
10. Wystawa R. Oreskauskaite - Akt kobiecy (Litwa) luty/marzec Galeria PAcamera
11. Wystawa H. Oreskauskauskasa - Grafika i karykatura (Litwa) luty/marzec Galeria Chłodna 20
12. Kaziuki 4 marzec ul. Patii, teren parafii św. Kazimierza
13. Suwalskie Prezentacje Artystyczne "Marzeńtańce" 21 marca Sala PUW
14. Parada Przyjaźni w Dzień Wagarowicza 21 marzec Ulice Miasta
15. Spotkania z twórczością artystyczną dzieci i młodzieży szkół suwalskich -prezentacje marzec, maj, październik, grudzień Sala granatowa ROKiS
16. Uroczystości rocznicowe pod pomnikiem na Placu Straceń 1 kwietnia Plac straceń
17. Wystawa fotografii - "Zbiory PAcamera" marzec-kwiecień Galeria PAcamera
18. Wystawa J. Batury - Linoryt marzec/ kwiecień Galeria Chłodna 20
19. VIII Konfrontacje Piosenki Dziecięcej 29 kwiecień Sala granatowa ROKiS
20. Uroczystości rocznicowe pod pomnikiem Bielickiego 26 kwietnia
21. Wystawa J. Stannego "Igraszki z historią" kwiecień/maj Galeria Chłodna 20
22. Wystawa fotografii środowiska warszawskiego maj Galeria PAcamera
23. II Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski "Kapliczki słupowe, krzyże przydrożne, monumentalna rzeźba sakralna" maj Smolany
24. Obchody Święta 3 Maja połączone z koncertem 3 Maja Park Konstytucji 3 Maja
25. Uroczystości z okazji zakończenia II Wojny Światowej 7 maja Klub Garnizonowy Pomnik Żołnierzy Września
26. Festiwal Teatrów Dziecięcych "WIGRASZEK" pn. "Stąd jesteśmy" 12-13 maja Sala PUW
27. Dni Suwałk 26-28 maja Stadion, muszla, OSiR
28. Wystawa J. Panka - grafika maj/czerwiec Galeria Chłodna 20
29. Wystawa fotografii środowiska łódzkiego czerwiec/lipiec Galeria PAcamera
30. Impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka 1 czerwiec Park Konstytucji 3 Maja
31. Podsumowanie Hepeningu - Dzieci malują Suwałki 1 czerwiec Park Konstytucji 3 Maja
32. A. Krzysztoń - koncert 4 czerwiec
33. Święto Strażackie - jubileusz 120 lecia istnienia OSP w Suwałkach. Spektakl w wykonaniu zespołu "Spotkania z Balladą" OTVP Kraków. 10-11 czerwiec
34. Międzynarodowy Festiwal Ludowych Zespołów Tanecznych "Młodzież dla Europy". Obchody jubileuszu ZPiT "Suwalszczyzna". 16-18 czerwiec Muszla Koncertową, hala OSiR, teren miasta
35. Noc świętojańska 24 czerwiec Zalew "Arkadia"
36. 100 lat Banku Spółdzielczego - koncert jubileuszowy 30 czerwiec Muszla Koncertowa
37. Festiwal "Wiosło Jaćwinga" 1-3 lipca Stadion Miejski
38. Międzynarodowy Plener Malarski 1-14 lipca teren Suwalszczvzny
39. Lato z Radiem Białystok 23 lipca Stadion Miejski
40. Wystawa R. Balczeniuka - Malarstwo lipiec/sierpień Galeria Chłodna 20
41. Festiwal "Hora Cantavi" 6-9 lipca Klub Garnizonowy, Kościoły
42. Koncert muzyki francuskiej 15 lipca Muszla Koncertowa
43. II Suwalski Jarmark Folkloru 19-20 Upiec Park Konstytucji 3 Maja
44. Studio Lato 6 sierpnia Muszla Koncertowa
45. Uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego połączone z koncertem 15 sierpnia Klub Garnizonowy
46. "Jarmark u Marii" 12-13-14 sierpnia Park Marii Konopnickiej
47. Przegląd Piosenki Żeglarskiej "Szanty" 19-20 sierpień Muszla Koncertowa. Ośrodek PTTK Wigry
48. Uroczystości związane z 81 rocznicą odzyskania niepodległości przez Suwałki 28 sierpnia Park Konstytucji 3 Maja
49. Koncert Muzyki Patriotycznej 27 sierpnia Park Konstytucji 3 Maja
50. Wystawa H. Rogozińskiego - "Guma arabska" sierpień/wrzesień Galeria FAcamera
51. Wystawa K. Buczyńskiej - Malarstwo sierpień / wrzesień Galeria Chłodna 20
52. Uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny Światowej połączone z koncertem 1 września Klub Garnizonowy
53. Koncert plenerowy 2 września Muszla Koncertowa
54. II Wieczór z bluesem 8 września Muszla Koncertowa
55. Święto pułku - koncert 9 września Klub Garnizonowy
56. Impreza plenerowa - "Dożynki ogrodowe" - "Pamiętajcie o ogrodach" 24-25 września Ogródki działkowe
57. Wystawa E. Musiałowicza - malarstwo wrzesień/październik Galeria Chłodna 20
58. Wystawa J. Jasińskiego - Fotografia wrzesień/październik Galeria PAcamera
59. Ogólnopolski Konkurs na Monodram Dziecięcy "O złotą podkowę pegaza" 27 - 28 październik Sala PUW
60. I Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Maska" - wystawa październik sala kameralna ROKiS
61. Zaduszki poetycko - muzyczne 30 październik Sala granatowa ROKiS
62. Uroczystości związane z obchodami rocznicy odzyskania niepodległości połączone z koncertem 11 listopada Klub Garnizonowy
63. Wystawa W. Łajminga - Malarstwo październik/listopad Galeria Chłodna 20
64. Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Plastycznej (biennale) "Stąd jesteśmy" listopad Galeria PAcamera
65. V Przegląd Polskiej Pieśni Patriotycznej, Historycznej i Kresowe! 13 grudnia Sala granatowa ROKiS
66. Wojewódzki Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej - wystawa grudzień Galeria PAcamera
67. IX Wigilia Chłopska 16 grudzień Wigry
68. Impreza plenerowa "Sylwester pod gwiazdami" 31 grudnia Park Konstytucji 3 Maja

Ponadto organizowane będą odpłatne:

1. Koncerty i recitale w wykonaniu zespołów i solistów profesjonalnych w miesiącach: luty, kwiecień, czerwiec, sierpień, październik, grudzień.
2. Spektakle teatralne dla dzieci w wykonaniu teatrów profesjonalnych w miesiącach: luty, kwiecień, czerwiec, sierpień, październik, grudzień - sala PUW.
3. W roku 2000 rozpoczną się działania w ramach programu "Stąd jesteśmy".
4. Rozpoczynają się działania przygotowawcze do: Światowy Zlot Suwalczan w Nowy Rok Nowego Milenium".

Stałe formy pracy - spotkania regularne:

  • klub miłośników opery
  • klub miłośników muzyki etnicznej "Orkiestra muzyki aksamitnej"
  • Uniwersytet III Wieku oraz zajęcia klubowe w ramach funkcjonowania Uniwersytetu
  • Otwarta Galeria - Studio